Dziś jest piątek, 20 września 2024 . Od początku roku upłynęło: 263 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Odrobina działania warta jest tony abstrakcji."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


Podsumowanie Miesiąca Bezpiecznego Internetu.


W czwartek, 25 lutego w świetlicy naszego Gimnazjum odbyło się spotkanie podsumowujące obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu i szerokiej kampanii prowadzonej przez cały miesiąc luty mającej na celu uwrażliwienie uczniów i rodziców na problematykę zagrożeń, które mogą pochodzić z sieci Internet oraz na zjawiska cyberprzemocy rówieśniczej. Przez cały miesiąc luty odbywały się lekcje wychowawcze, lekcje informatyki oraz konkursy, w których bardzo szeroko omawiane były rozmaite sposoby bezpiecznego surfowania w Sieci oraz sposoby zapobiegania i właściwego reagowania na cyberprzemoc.

W spotkaniu, na zaproszenie wychowawcy świetlicy Iwony Olichwier wzięli udział sierż. Anna Urbaniak i sierż. Adam Flens z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Dariusz Stachecki wicedyrektor Gimnazjum. Ponad 300 gimnazjalistów w dwóch półtoragodzinnych spotkaniach mogło zapoznać się z tym jak działa sieć Internet, w jaki sposób z komputera do komputera krążą pakiety danych, jak identyfikuje się komputery i w jaki sposób zbierane są informacje o aktywności użytkowników w sieciach lokalnych. Uczniowie zapoznali się z problematyką przestępstw internetowych, uzyskali także wiele ciekawych i cennych informacji w jaki sposób bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu, jak należy się zachowywać w sieci, aby nie paść ofiarą cyberprzemocy i jak postępować, aby nie być jej sprawcą.



Policjanci mówili także o tym jakie konsekwencje natury prawnej grożą osobom popełniającym różne przestępstwa z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Podkreślali bardzo delikatną granicę pomiędzy nietrafionym żartem, dowcipem, który szybko może przerodzić się w czyn przestępczy. Prowadzący spotkanie sformułowali szereg zasad, których należy przestrzegać, żeby nasza aktywność w Sieci była bezpieczna i zgodna z prawem. Zapoznali także młodzież z tym, gdzie można szukać pomocy, do kogo się zwrócić, z jakich serwisów internetowych i numerów telefonicznych skorzystać, gdy staniemy się ofiarami lub świadkami cyberprzemocy. Inicjatorką spotkania była Iwona Olichwier

Dariusz Stachecki, 2010-02-27 16:21:21

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne









Bezpieczeństwo w sieci