Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Hasło dla Ciebie: "Skrót jest najdłuższą drogą pomiędzy dwoma punktami."

Abel na podium

W Wolsztynie, 10 marca odbył się VIII Wielkopolski Mityng w Dwuboju Siłowym "Olimpiad Specjalnych - Polska", w którym doskonałe II miejsce i srebrny medal w swojej kategorii wagowej, wywalczył Abel Kańduła uczeń klasy trzeciej L naszego Gimnazjum.

Abel poprawił swoje najlepsze wyniki z treningów i zeszłorocznych startów, uzyskując w wyciskaniu leżąc 70 kg i martwym ciągu 100 kg, co pozwoliło mu stanąć na drugim miejscu podium. W zawodach wystartowało ponad 30. zawodników z 8. ośrodków /Poznań , Mosina, Rydzyna, Opalenica, Wolsztyn i Nowy Tomyśl /, a osiągnięty rezultat należy uznać za bardzo wartościowy. Zawodom towarzyszyła „olimpijska” oprawa, a Ablowi ponadto przypadł też zaszczyt wniesienia flagi olimpijskiej. Sportowe występy sztangistów przerywały popisy dziewczęcej grupy tanecznej, były fanfary i medale oraz jak zwykle smaczny i ciepły posiłek. Dziękujemy organizatorom, gratulujemy i życzymy sukcesów Ablowi w kolejnych zawodach!

Dziękuję też Panu Mariuszowi Rychterowi za wspólną pracę w przygotowaniu Abla do startu w zawodach.

Emilia Wałęsa, 2010-03-12 09:10:40

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne