Dziś jest czwartek, 1 maja 2025 . Od początku roku upłynęło: 120 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

Dziennik elektroniczny


VI Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych "Oblicza eSzkoły"


W dniach 9 –11 kwietnia 2010r. odbyła się zorganizowana VI Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2010 zatytułowana „Oblicza eSzkoły”. Od początku organizatorem KASSK jest nasze Gimnazjum. Konferencja przebiegała pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak, Starosty Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego oraz Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga. Patronat medialny objęły: Partnerstwo dla Przyszłości, Gazeta Szkolna, Miesięcznik PC World, NetWorld oraz Tygodnik Lokalny „Nasz Dzień po Dniu”. Jak co roku przygotowaliśmy propozycje wykładów i warsztatów dla wszystkich nauczycieli. Specjalną ofertę zaproponowaliśmy liderów TIK, dyrektorom szkół i przedstawicieli samorządów lokalnych. Wiele uwagi poświęciliśmy też wykorzystaniu nowoczesnej technologii w nauczaniu zintegrowanym oraz przedmiotach matematyczno - przyrodniczych




Na VI Konferencję Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych przybyło wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki, polityki, oświaty i biznesu. Konferencja rozpoczęła się w piątek 9 kwietnia o godz. 10:00 specjalnym panelem samorządowym, w którym wzięli udział Iwona Kurzępa i Krzysztof Klefas - przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wanda Grzybek z Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Koordynatorzy Edukacji Informatycznej z Kuratoriów Oświaty z terenu całego Kraju. Stronę samorządową reprezentowali starości, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin i powiatów. Nie zabrakło również dyrektorów szkół z terenu gminy i powiatu Nowy Tomyśl, przedstawicieli firm i instytucji aktywnie wspomagających oświatę – między innymi dr Jan Polak (Microsoft), dr Janusz Borodziński (Apple), dyr. Tomasz Hodakowski (Intel), dyr. Romuald Zieliński (NTT), dyr. Marcin Kempka (Librus), dyr. Maciej Tyran (pwn.pl), Tomasz Pieper (ProgMan). Panel Prowadzili Andrzej Wałęsa – dyrektor naszego Gimnazjum i Ryszard Stefanowski dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.




Punktualnie o 12:00 rozpoczęła się główna część Konferencji. Gości powitali Andrzej Wałęsa i Dariusz Stachecki. Krzysztof Klefas z MEN odczytał specjalny list kierowany do organizatorów i uczestników KASSK od Wiceminister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas. Wagę Konferencji podkreślili i przekazali życzenia owocnych obrad: Wanda Grzybek z Urzędu Marszałkowskiego i Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty. Symbolicznego otwarcia szóstej już konferencji dokonał Henryk Helwing, burmistrz Nowego Tomyśla. Ile kosztuje eSzkoła, uświadamiał wszystkim dyr. Ryszard Stefanowski. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Maciej M. Sysło rozważając „jak zachęcić uczniów do eSzkoły”. O mobilności w edukacji mówił dr Janusz Borodziński, przedstawiciel Apple. Andrzej Wałęsa i Dariusz Stachecki podzielili się doświadczeniami z wprowadzenia Nowotomyskim Gimnazjum Systemu Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce. KASSK 2010 był także okazją do wręczenia przez Michała Sołtana i Marię Sołtan dyplomu przyznającego Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego tytułu szkoły wzorcowej SMART. Na temat wykorzystania mobilnych pracowni i systemu nauczania 1 do 1 mówili Romuald Zieliński z NTT i Tomasz Hodakowski z firmy Intel. Doświadczeniami z wykorzystania tych rozwiązań dzielił się Dariusz Andrzejewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni.




W dalszej części mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle ciekawych informacji przekazywanych przez dr Jana Polaka i Janusza Wierzbickiego z Microsoft, które dotyczyły TI w nowoczesnej polskiej szkole oraz najnowszych propozycji Microsoft skierowanych do polskich szkół. Na temat skutecznego i uporządkowanego wprowadzenia w świat informatyki mówiła Grażyna Koba, a elektroniczne plansze edukacyjne zaprezentował Paweł Czerwony z WSiP. Dzięki uprzejmości firmy Microsoft Konferencja była transmitowana w sieci Internet, a zapis jej przebiegu będzie można odtworzyć za pośrednictwem serwisu Partnerstwo Dla Przyszłości. Po zakończeniu części plenarnej uczestnicy KASSK wzięli udział w drugiej edycji KASSKOLIADY – imprezy sportowo rekreacyjnej specjalnie przygotowanej przez Wiesławę Skoczylas dla nauczycieli korzystających z technologii podczas pracy w szkole.




Drugi i trzeci dzień Konferencji odbywały się w budynku naszego Gimnazjum. Uczestnicy mieli do dyspozycji wykłady oraz 8 bloków warsztatowych, które przebiegały równolegle dla 14 grup. Dużą atrakcją była również specjalnie przygotowana oferta edukacyjna przez firmy i instytucje partnerskie. Każdy mógł się zapoznać, dotknąć i zobaczyć najnowszą technologię począwszy od tablic multimedialnych, rzutników, wizualizerów, monitorów net workowych przez komputery classmate-pc, tablety, aż na zaawansowanych systemach wizualizacyjnych skończywszy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się bogate ekspozycje prezentowane przez NTT System, Image Recording Solutions, 2x3, LG oraz Interactive Solutions for Educations. Ciekawą ofertę przygotowały też wydawnictwa Migra, Helion, WSzPWN, WSiP i Promise. Atrakcją drugiego dnia były dzieci z Wrześni, które wraz ze swoimi nauczycielkami przyjechały pokazać wszystkim w jaki sposób pracują wykorzystując na lekcjach komputery ENTETE. Ciekawą formą były też zajęcia pokazowe z biologii, języka polskiego i fizyki z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.
Na przebieg Konferencji wielki wpływ miała informacja o tragicznym wydarzeniu jakim była katastrofa samolotu prezydenckiego i śmierć 96 osób w tym Pary Prezydenckiej i najwyższych dostojników państwowych pod Smoleńskiem. Bezpośrednio po otrzymaniu tej informacji uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy. Serwis internetowy KASSK prezentowany był w żałobnej scenerii. Umożliwiliśmy wszystkim zainteresowanym bezpośrednie śledzenie doniesień medialnych na ten temat. Odwołaliśmy również wszelkie formy aktywności rozrywkowej ograniczając przebieg KASSK wyłącznie do części merytorycznej.




W niedzielę podczas części wykładowej zamykającej tegoroczną edycję KASSK, został nam przekazany przez Daniela Żukowskiego reprezentującego Konsorcjum FEN symboliczny klucz do kontrolera MERU, który jest sercem najnowocześniejszej na świecie profesjonalnej sieci bezprzewodowej. Nasza szkoła jest drugim po UMK w Toruniu edukacyjnym wdrożeniem technologii Meru Networks w Polsce. Tym samym dołączyła do grona najlepiej przygotowanych pod tym względem uczelni na świecie. Podczas KASSK 2010 gościliśmy w szkole ponad 320 uczestników, ponad 120 zaproszonych gości oraz ponad 100 przedstawicieli firm i instytucji – partnerów KASSK 2010. Całości dopełniała ponad stuosobowa ekipa młodzieży oraz pracowników administracji i obsługi aktywnie zaangażowana w sprawny przebieg Konferencji. Partnerami głównymi byli: Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej, Microsoft, NTT System wraz z firmą Intel oraz Wydawnictwo Librus. Grono partnerów uzupełniało ponad 20 firm, których pełna lista znajduje się na stronach Konferencji (WWW.kassk.pl)

Kolejny sukces KASSK 2010 to zasługa całego, sprawdzonego już zespołu organizacyjnego, który tworzą: Andrzej Wałęsa, Dariusz Stachecki, Małgorzata Gucia, Marlena Jarczewska, Renata Kurasińska, Renata Orlicka, Ewa Maria Piątas, Wiesława Skoczylas, Krzysztof Hałas, , Arkadiusz Lewandowski, Grzegorz Piątas, Krzysztof Urbaniak i Franciszek Zalewski. Dziękuję bardzo serdecznie Komitetowi Organizacyjnemu, pracownikom administracji i obsługi oraz licznemu gronu Gimnazjalnej Młodzieży, której postawa już tradycyjnie jest podziwiana przez Kasskowiczów. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie i wysiłek, dzięki któremu VI Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych mogła mieć taki właśnie charakter, przebiegać sprawnie i ciekawie.

Dziękuję także wszystkim wykładowcom, osobom prowadzącym warsztaty i prezentującym stoiska z ofertami edukacyjnymi. Dziękuję uczestnikom, którzy w tak niezwykłych, tragicznych okolicznościach zaprezentowali wzorowe postawy, dziękuję za wspólnie spędzone trzy konferencyjne dni.

Na stronach KASSK dostępna jest galeria zdjęć zawierająca bogatą dokumentację przebiegu Konferencji.

Dariusz Stachecki, 2010-04-14 17:26:51

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!
Szkoła Bez Przemocy
 


Multimedialne tablice interaktywne









Bezpieczeństwo w sieci