Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Każdy może ustalać nową regułę."

Big Dance w Krakowie

Wraz z uczniami z Nowego Tomyśla do Krakowa pojechała młodzież z czterech poznańskich szkół : Gimnazjów nr 12, 24, 60 i Da Vinci. Wszyscy podziwialiśmy wspaniałe zabytki grodu Kraka, zwiedziliśmy zamek na Wawelu, Sukiennice i Stary Rynek. Nie zapomnieliśmy również o treningu do Big Dance .

W trakcie wizyty nasi gimnazjaliści zrealizowali także projekt o miejscach przyjaznych i nieprzyjaznych osobom niepełnosprawnym. Wraz z uczniami z Gimnazjum Integracyjnego nr 74 w Nowej Hucie nasz grupa sprawdzała dostosowanie rozwiązań architektonicznych do możliwości poruszania się osób niepełnosprawnych w dzielnicy w której znajduje się ta krakowska szkoła. Spacerując po osiedlu uczniowie rozważali udogodnienia i niedostosowania napotkanych miejsc, umieszczając odpowiednie naklejki. Autorką projektu graficznego naklejek i główną realizatorką pomysłu jest nasza uczennica, Aleksandra Stefańska z klasy 3b. Powstała robocza mapa miejsc przyjaznych i nieprzyjaznych osobom z niepełnosprawnością jest opracowywana przez uczniów.

W ramach dalszej współpracy młodzież z Gimnazjum nr 74 przygotowała dla nas plan zwiedzania i oprowadziła nas po zabytkowej części miasta. Otrzymaliśmy mapy Krakowa z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi i ich opisami w języku angielskim. Uczniowie opowiadali po angielsku o najważniejszych obiektach, a naszym zadaniem było uzupełnienie informacji na kartkach. Bardzo podobała nam się taka forma zwiedzania, serdecznie dziękujemy !

W ostatnim dniu 18 maja, po wizycie w British Council, ubrani w czerwone koszulki z napisem ‘Connecting Classrooms’ uczniowie z Krakowa, Poznania i Nowego Tomyśla pojawili się na Małym Rynku w Krakowie. O godz. 13.00 około 150 gimnazjalistów znakomicie zatańczyło przygotowany wcześniej układ choreograficzny przedstawiający olimpijskie dyscypliny sportowe. Ten sam taniec został zaprezentowany w tym samym czasie w kilkunastu krajach na świecie. Wydarzenie to zostało sfilmowane i zgłoszone do Księgi Rekordów Guinessa ! Pozostaje nam tylko czekać na decyzję !

Pobyt w Krakowie upłynął szybko i w miłej atmosferze, a był możliwy dzięki British Council, które przygotowało i zorganizowało całe przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękujemy !

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych uczniów, którzy podjęli się wyzwania i z zaangażowaniem przez kilka kolejnych tygodni ćwiczyli choreografię do Big Dance. Gratulujemy profesjonalizmu i wytrwałości !

Danuta Woźniak - Raginia, Agnieszka Krysztofiak, 2012-05-29 00:16:03

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!