Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Zawsze sprawiaj wrażenie, że osiągnąłeś już swój poziom niekompetencji."

Czytam, więc wiem

- Ile książek przeczytałeś w tym roku?
- Hm...
- To może powiedz, ile stron.
- Porozmawiajmy o czymś innym.
Ten negatywny obraz czytelnictwa młodzieży zmobilizował nas do podjęcia działań zmierzających do poprawy tej sytuacji. W maju, najpiękniejszym polskim miesiącu, który jest tradycyjnie poświęcony książce, w naszym gimnazjum podczas długich przerw odbywały się akcje czytelnicze pod hasłem „Czytam, więc wiem”. Gimnazjaliści czytali fragmenty książek swoim kolegom.

Rozpoczęliśmy od klasyki. Romeo i Julia – tragedia Szekspira czytana w stylizowanych kostiumach zapoczątkowała spotkania. Na drugą odsłonę zapraszali uczniowie klasy IIIe, czytając w pięknej scenografii poezję noblistów – W. Szymborskiej i Cz. Miłosza. Klasa IIIf czytała wzruszającą opowieść o 10-letnim chłopcu walczącym z rakiem – książkę E. E. Schmitta Oskar i pani Róża. Ogólnie w akcji wzięło udział ponad 40 czytających gimnazjalistów. Każdy uczeń po happeningu mógł rozwiązać test na SPE Librus. By prawidłowo odpowiedzieć na pytania, gimnazjaliści musieli sięgnąć do różnych źródeł. Do testu przystąpiło 143 uczniów naszego gimnazjum. Najlepszą okazała się Paulina Kukurenda z klasy 2d i to ona otrzymała tytuł Gimnazjalnego Superczytelnika 2012. Gratulujemy! Akcja sprawiała przyjemność, była zabawą i alternatywą dla możliwości spędzania czasu podczas przerw. Naszą akcję zamknę słowami W. Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Marzena Dach-Kolanko, 2012-06-06 11:17:14

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!