Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie."

Sympozjum Astronomiczno-Astronautyczne

Miło mi poinformować, że w dniu 15. 11. 2011r. uczennice naszego gimnazjum zdobyły szturmem wszystkie miejsca „na pudle” Dziecięco Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno- Astronautycznego Powiatu Nowotomyskiego. Decyzją jury, którego przewodniczącym był Pan dr Władysław Naskręcki astronom z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, I miejsce zdobyły uczennice klasy III a Aleksandra Czajka i Wiktoria Pohl za prezentację „Kombinezon astronauty ubiorem przyszłości”, II miejsce przyznano Marii Geisler z klasy II e i Agacie Lipskiej z klasy III b, które przedstawiły referat „Człowiek w kosmosie”, natomiast III miejsce zajęły Daria Spychała i Marta Ruta z klasy III a prezentując referat „Wahadłowcem w kosmos”.

Dziewczyny odebrały gratulacje, dyplomy i drobne upominki z rąk Pana Dyrektora Ryszarda Tratwala oraz Pani Mirosławy Gendery nauczycielki fizyki i opiekunki Powiatowego Klubu Astronomicznego SolarisNT. Gratuluję dziewczynom i życzę sobie, aby taki sukces udało się gimnazjalistom powtórzyć za rok.

Renata Orlicka, 2011-11-22 00:49:39

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!