Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "W każdym programie błędy wykazują skłonność do występowania w tym miejscu, które sprawdzasz jako ostatnie."

Na piernikową nutę

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został konkurs na najpiękniej ozdobiony piernik. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje kulinarne zdolności oraz wykazać się pomysłowością na dekoracje piernikowe. W poniedziałek 5 grudnia pokój nr 25 zapełnił się piernikowymi smakołykami, które kusiły nie tylko zapachem, ale przede wszystkim wyglądem. Przed pięcioosobową komisją (p. dyrektor A. Wałęsa, p. R. Jędrzejczak, p. M. Dach-Kolanko, p. M. Dura oraz uczeń Mateusz Winkler) stanęło nie lada wyzwanie: spośród wielu konkursowych wypieków należało wybrać 3 najpiękniej ozdobione.

Przyznane zostały trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia: I miejsce przyznano Natalii Maciejewicz z klasy 3d, II miejsce zajął Krystian Mikosz z 1b, a III Olga Karolczyk z klasy 2c. Wyróżniono pierniczki następujących osób: Patryka Hajdukiewicza (1a), Bartosza Ring (1c), Eweliny Woźniak (1b) i Emilii Wąsowskiej (2b), Mariki Hirszfeld (2b) i Mikołaja Hirszfelda (3c). Wszystkim uczestnikom konkursu z całą pewnością można pogratulować pomysłowości, staranności oraz artystycznego podejścia do pierniczków.

Wszystkie konkursowe pierniczki zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym w naszej szkole, na którym można też było kupić inne pierniki, ręcznie wykonane bombki oraz stroiki świąteczne. Kiermasz przeprowadzony został przez członkinie Szkolnego Klubu Talencik. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na pomoc dla uczennicy naszej szkoły.

Regina Jędrzejczak, Marzena Dach-Kolanko, Marlena Dura, 2011-12-12 11:00:24

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!