Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał."

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2012/2013

Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak podpisała Zarządzenie nr 1831/2011 z dnia 19 grudnia 2011 r. w sprawie przyjmowania do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2012/2013. Zachęcam uczniów klas trzecich i Waszych Rodziców do zapoznania się z tym dokumentem, który publikujemy w zakładce „Regulaminy”.

Zwracam też uwagę, że nowe Zarządzenie WKO w Poznaniu, inaczej reguluje zasady przyznawania punktów za poszczególne zakresy i części egzaminu gimnazjalnego niż do tej pory oraz za dodatkowe osiągnięcia artystyczne, sportowe i wiedzy / załącznik nr 1 do Zarządzenia/, które określane będą w statutach szkół ponadgimnazjalnych. Oznacza to, że każda szkoła ponadgimnazjalna będzie odrębnie ustalała swoją listę konkursów artystycznych, wiedzy i sportowych, za które będzie przyznawała dodatkowe punkty. Tak więc każdy absolwent Gimnazjum będzie musiał sam zadbać o to, aby właśnie sukcesy w konkursach z tej listy, zostały wpisane na jego świadectwie ukończenia Gimnazjum.

Andrzej Wałęsa, 2011-12-28 13:21:58

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!