Gimnazjaln Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Wyjątki są liczniejsze od reguł. Od wszystkich uznanych wyjątków istnieją wyjątki. Jeżeli opanowałeś już wszystkie wyjątki, to nie pamiętasz jakich reguł dotyczyły."

Bezpieczna Szkoła 2011/2012

W czwartek, 02 lutego 2012 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach projektu BEZPIECZNA SZKOŁA 2011/2012, w którym poza uczniami naszej szkoły uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz psycholog szkolny. Spotkanie odbyło się pod hasłem ”Nie jesteś sam”, a jego celem było uświadomienie młodzieży jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego bądź eurosieroctwa.

Jako pierwszy głos zabrał psycholog szkolny Tomasz Raginia, który przedstawił trzy kroki postępowania w sytuacji, gdy wiemy, że ktoś z naszego otoczenia znalazł się w trudnej sytuacji życiowej.

Następnie przedstawicielka Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Aldona Adamczyk – Kamiński przybliżyła młodzieży pracę tej instytucji, wyjaśniła co należy do jej zadań, opowiedziała w jaki sposób pracownicy OPS pomagają swoim podopiecznym i kto może korzystać z pomocy społecznej.

Natomiast Pani Wiesława Szyptowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wyjaśniła uczniom różnice pomiędzy dwoma przedstawianymi instytucjami, omówiła zadania i formy pomocy udzielanej przez PCPR, przybliżyła pojęcie rodzin zastępczych, formy opieki nad osobami niepełnosprawnymi oraz działanie ośrodka interwencji kryzysowej na terenie naszego powiatu. Nasza młodzież była bardzo zainteresowana tematem spotkania. Po wystąpieniu zaproszonych gości uczniowie zadawali pytania na nurtujące ich tematy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami przygotowanymi przez pedagoga szkolnego Panią Elżbietę Dzierżyńską w postaci złotych myśli uwrażliwiających na otaczająca nas rzeczywistość.

Całość przebiegła w miłej i życzliwej atmosferze. Efektem spotkania będą prezentacje multimedialne przygotowane przez młodzież naszego gimnazjum.

Dorota Parniewicz, Agnieszka Waszak, 2012-02-10 10:31:30

SMART Schowcase School

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!